دسته بندی ها

آینده ویدئوکنفرانس

تکنولوژی های مربوط به ویدئو کنفرانس های آینده

در آینده نه چندان دور فناوری هلوگرافی جایگزین ویدئوکنفرانس های کنونی خواهد شد. با این فناوری شما قادر خواهید بود یک تصویر 3 بعدی در اتاق کنفرانس واقعی از خود و سایرین ایجاد نمود.دیگر صفحه نمایشی جهت نمایش افراد سمت مقابل وجود نخواهد داشت و شما تنها با لمس کردن فرد مقابل متوجه حقیقی بودن یا مجازی بودن آن خواهید شد.

تکنولوژی های روز دنیا کدامند.

تمرکز کمپانی های تولید کننده تجهیزات ویدئوکنفرانس تولید محصولات بر پایه فناوری نرم افزاری بوده با هدف ارتقای کیفیت صدا برداری و  تصویر برداری 4k  می باشد.رشد روز افزون فناوری ارتباط تصویری بر پایه Cloud  باعث سادگی ارتباط کاربران در بستر اینترنت شده و هزینه های تجهیز و توسعه را بسیار کاهش داده است. در ایران نیز این روند با افزایش شرکت های ارائه دهنده راهکارهای نرم افزاری در بستر ابر ویدئوکنفرانس رو به افزایش است.

زیر ساخت های لازم برای استفاده از تکنولوژی های به روز

با رشد و توسعه فناوری ویدئوکنفرانس ابری و وب کنفرانس تنها دغدغه یک سازمان انتخاب تجهیزات مناسب با توجه به ابعاد اتاق کنفرانس می باشد.ویدئوکنفرانس های نرم افزاری که قابلیت اجرا در کامپیوترها و موبایل ها را به ارمغان آورده اند شما را قادر می سازند با یک پهنای باند معمول (512kbps Dedicate) بتوانید یک ارتباط با کیفیت HD  را تجربه نماید.اگر شما تمایلی به استفاده از بسترهای ابری ویدئوکنفرانس ندارید می توانید بسترهای ارتباطی نرم افزاری همچون Yealink meeting server  را در شبکه داخلی سازمان خود ایجاد و ارتباطات درون و برون سازمانی نرم افزاری یا سخت افزاری  را برای کارکنان خود ایجاد نمایید.

برندهای مطرح دنیا

در گذشته ای نه چندان دور پرچمداران ساخت و توسعه سخت افزار های ویدئوکنفرانس تنها کمپانی های آمریکایی همچون پلیکام ،سیسکو ،آویا و لایف سایز بودند.اما کمپانی های نوظهوری همچون لاجیتک و Aver  با برداشت درستی از حس توسعه بازار و نیاز مشتری توانستند گوی رقابت را ربوده و با تغییر رویکرد بازار خود را منطبق نمایند. تولید وب کم های حرفه ای جهت تجهیز سالن های کنفرانس با بستر نرم افزاری و تمرکز به نیاز مشتری باعث شده بخش عظمی از این بازار در اختیار کمپانی Logitech ,Aver  بوده و رقبای چینی  همچون tenveo,Avicon ,kato با سرعت خیره کننده ای در حال نزدیک شدن به آنها هستند.

تکنولوژی های مربوط به آینده

افزایش کیفیت دوربین های تصویر برداری از 4k  به 8k و استفاده از قابلیت های زوم دیجیتال باعث تولید نسلی از سخت افزارها با امکان زوم دیجیتال 16 برابری و نمایش جزئیات باورنکردنی از سالن جلسات خواهد شد.فناوری هوشمند سازی تصویر برداری با کمک گرفتن از پردازش صدا و تصویر فناوری خیره کننده ای از تصویر برداری هوشمند را به ارمغان خواهد آورده که در گذشته با هزینه بسیار بالایی قابل ارائه و اجرا بود.

مزایای استفاده از تکنولوژی های آینده

تکنولوژی آینده استفاده از فناوری ویدئوکنفرانس را بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه نموده است. فناوری فوق با کیفیت تصویر بهتر، صدای بهتر و هزینه کمتر رو به رشد بوده و باعث رشد چشم گیر استفاده از این فناوری شده است.مدیران ارشد و میانی سازمانها در تمام نقاط دنیا و کشور عزیزمان به این فناوری اعتماد پیدا کرده اند و سفرهای کاری خود و کارکنان خود را مگر در موارد فوق ضروری حذف نموده اند و این امر باعث حذف هزینه های جانبی سفرهای کاری شده است. صرفه جویی چشم گیری  در سازمان ها به ارمغان آورده است.از مزایای غیر قابل محاسبه این فناوری سرعت در برگزاری جلسات و افزایش تعداد و زمان جلسات بعلت در دسترس بودن آن شده که باعث افزایش راندمان و سود آوری بیشتر سازمان شده است.

 

زیرساخت های مورد  نیاز تکنولوژی های آینده

شاید به جرات بتوان گفت که تمام زیرساخت های مورد نیاز بویژه بستر ارتباطی و اینترنت در اکثر نقاط دنیا تامین شده و تنها در بعضی از نقاط نیاز به بهبود دارد.زیرساخت افزایش کیفیت ویدئوکنفرانس های امروز بیشتر متمرکز بر نوع و کیفیت تجهیزات مورد استفاده در سازمان می باشد.استفاده از دوربین های و میکروفن های مناسب تنها دغدغه شما در استفاده از این فناوری می باشد که نیاز به تمرکز و هزینه در آن دیده می شود.

برندهای مطرح دنیا که در این تکنولوژی ها پیشتازند کدام برندها هستند؟

دو برند اصلی که امروز توانسته اند بخش عظیمی از این بازار را تصاحب کنند برندهای لاجیتک و اور می باشند .کیفیت بالای تجهیزات ساخته شده توسط این دو کمپانی و قیمت مناسب تجهیزات باعث شده بخش عظیمی از بازار ویدئوکنفرانس های به سمت این دو کمپانی سوق پیدا بکند. کمپانی های پلیکام و سیسکو که بخش عظیمی از بازار خود را بعلت عدم تمرکز جهت رشد فناوری از دست داده بودند به سرعت در حال بازگشت به بازار می باشند و ما امروزه شاهد ظهور انواع مختلفی از وب کم ها و وبکم های سالن های کنفرانس هستیم.

معرفی محصول جدید AVER VC 540

جدیدترین محصول کمپانی Aver  در بخش ست های سخت افزاری با دوربین PTZ محصول VC 540  می باشد که با نگاهی به آینده ای نه چندان دور و ارائه دوربین PTZ با قابلیت زوم 16 برابری اپتیکال و کیفیت 4k توانسته در میان محصولات پرچمدار سایر کمپانی ها گوی سبقت را به رباید. استفاده از اسپیکرفون بی سیم یکی از مشکلات اصلی یک سالن کنفرانس در اتصال بین دوربین و اسپیکرفون بود  که کمپانی Aver  در محصول Vc540 آن را رفع نموده و مزیت منحصر به فردی در استفاده از فناوری ایجاد نموده است.این محصول با قابلیت استفاده از فناوری اتوترک و ارتقاع کیفیت Face tracking  خود را هر چه بیشتر با نیازهای روز دنیا منطبق نموده است.تلفیق فناوری vc540  و Fast tracker  تجربه ای منحصر به فرد از استفاده از فناوری ویدئوکنفرانس را به ارمغان خواهد آورد.

یک شنبه 7 آذر 1400 - 09:56:22