دسته بندی ها

سودجویی سپر سازی ها در فروش سپر

در این بازار چه می‌گذرد؟

برای خرید سپر خودروهای ایرانی در بازار شما می‌توانید هم به فروشندگان قطعات یدکی اتومبیل و هم به سپرسازها مراجعه کنید با این تفاوت که سپرسازها که در رسته تعمیرات خدماتی خودرو فعالیت می‌کنند، سپرهای استوک و کارکرده را هم برای فروش در ویترین خود دارند.

 

سپر جلو و عقب از معدود قطعات بدنه هستند که متعلقات آنها بسیار است و به دو صورت خام و رنگ‌آمیزی‌شده در بازار قابل خریداری هستند. متعلقات سپر اغلب در بازار به صورت کاملا جداگانه به فروش می‌رسد که شامل پیچ‌ها، دیاق، پفکی و‌… می‌شود که قیمت چندانی هم ندارند.

 

قیمت اصلی مربوط به پوسته سپر است که اگر خودروی شما از نوع لوکس وارداتی باشد، قیمت آن سر به فلک می‌کشد. خصوصا برای خودروهای لوکس کارکرده که اغلب قطعات بدنه آنها به صورت نو و بسته‌بندی‌شده پیدا نمی‌شود که در نتیجه تنها انتخاب شما بازار سپرهای استوک خواهد بود. در این بازار شما علاوه بر هزینه سپر، ارزش نایاب‌بودن آن را هم باید پرداخت کنید که در نهایت قیمت گزافی برای شما تمام می‌شود.

یکی از پر کاربردترین لوازم یدکی خودرو سپر ماشین است که در بیشتر تصادفات جاده ای آسیب دیده شما را دچار مشکل می کند اما چه روش های معمولی جهت برطرف کردن این نیاز وجود دارد:

1- ساده ترین و قدیمی ترین روش مراجعه به یک سپر سازی است. سپر سازها اغلب سپر مربوطه را جوش داده و پس از تهیه رنگ مربوطه توسط نقاش اقدام به رنگ آمیزی می گردد. این روش در سپرهای خودرو های خارجی بعلت قیمت بالا مقرون به صرف بوده و بسیار پر کاربرد است. اما در سپر های خودرو های ایران خودرو ، ساپیا، پارس خودرو و کرمان خودرو این مدل خیلی جواب گو نیست .

2- روش دوم خرید سپر یا همان پوسته سپر خام خودرو می باشد که مشابه روش قبل مراجعه به رنگ فروشی ، ساخت رنگ و نقاشی را به همراه دارد. این روش نیز شما را حداقل یک روز درگیر خواهد نماد.

3- روش سوم استفاده از سپرهای رنگ شده می باشدکه چند سالی است بسیار پر طرفدار شده است اما نکته ای که بایستی بسیار در خرید این نوع سپر ها در نظر گرفت در مرحله اول جنس و شرکت تولید کننده سپر می باشد و مرحله دوم نوع رنگ آمیزی که به دو روش هوا خشک یا کوره ای می باشد. 

روش هوا خشک دقیقا مشابه روشهای اول و دوم در رنگ آمیزی توسط یک نقاش ساده می باشد.

اما در نوع دوم یعنی رنگ آمیزی به روش کوره ای سپر پس از زیر سازی و رنگ به درون کوره  رفته و اصطلاحا پخته می شود.از  مزایای این روش طول عمر سپر و دوام آن در برابر ضربات ناشی از تصادفات کوچک می باشد.

مجموعه آقای سپر که بزرگترین مجموعه تولید ،فروش و ارسال سپر به اقصی نقاط کشور می باشد با همکاری گروه مهندسی فست مارکت اقدام به راه اندازی سامانه فروش اینترنتی سپر با دامنه fastsepar.ir نموده که این امکان برای تمامی مصرف کنندگان به سادگی محیا شده تا خرید سپر را به سادگی توسط سایت و اپلیکیشن انجام داده و سپر رنگ شده و آماده را درب منزل تحویل بگیرند.

این روش مخاطرات خرید نامطمئن از سپر سازی ها که اغلب اقدام به تعمیر سپر های استوک نموده و پس از بتونه کاری و رنگ آمیزی اقدام به فروش می نمایند را از بین برده است. 

دوستان عزیز از این پس به سادگی و با آرامش در مجموعه فروشگاههای فست مارکتس از تمام نقاط کشور خرید کرده و سپر رنگ کوره ای با بهترین کیفیت را درب منزل خود تحویل بگیرید.

پنج شنبه 10 آبان 1397 - 20:07:14